Świąteczne ozdoby

W naszym domu jak zawsze wszystko dzieje się na ostatnią chwilę…

Nie tym razem  🙂

W tym roku zamiast biegać po sklepach i kupować tony plastikowych bombek,łańcuchów i innych ozdób świątecznych postawiliśmy na własnoręcznie wykonane dekoracje.

Nie powiem, że odbyło się to migusiem, bo wiele pracy w to włożyliśmy, ale warto było 🙂

Naszą pierwszą rzeczą ,którą zrobiliśmy w oczekiwaniu na Święta był kalendarz adwentowy. Wieszak,kawałek włóczki, stempelki  i szary papier pakowy stworzyły nam nasz „umilacz” w oczekiwaniu na Święta.

 

 

 

Później była zabawa z ciastem solnym.

Mój synek znudzony wykrawaniem  form z foremek pobiegł w poszukiwaniu skarbów do swoich zabawek ,które mogą być pomocne.

Oprócz całej sterty, którą przyniósł ,dał mi w rękę klocek od sortera w kształcie małej gwiazdki.

Tym sposobem powstał łańcuch z gwiazdek który pomalowaliśmy farbami i przyczepiliśmy do sznurka , który zalegał w szafie.

 

 

Ciasta solnego zrobiliśmy jak dla armii świątecznej 🙂

Trzeba było je wykorzystać- z odmętów szafek wyciągnęłam świąteczne serwetki,którymi obkleiłam wysuszone ciasto solne. Jeszcze zawieszka i … nietłukące się bombki mamy gotowe.

 

DSCF3685 (2)

 

 

 

 

 

 

DSCF3657 (2)

 

 

 

 

 

 

 

DSCF3592 (2)

 

DSCF3589 (2)

Mikołaj (mój osobisty ♥ ) podarował mi w prezencie miniszlifierkę 🙂 Trzeba było ją wypróbować 😉

Z suchej, starej gałęzi powycinałam plastry, wyrównałam szlifierką, namalowałam markerem kilka motywów, zwieńczyłam akrylowym lakierem i zawieszką. Gotowe 🙂

 

DSCF4015 (2)

 

 

DSCF4007 (2)

DSCF4028 (2)

 

 

 

 

 

DSCF4124 (2)

DSCF4033 (2)

 

 

Z niewykorzystanej włóczki ( niestety jeszcze nie pojęłam szydełkowania ), stworzyłam miluśką w dotyku ozdobę na drzwi (zamiast wieńca z szyszek jak co roku). Pompony stworzone z włóczki i kawałek siatki dały nam choinkową ozdobę.

 

DSCF4336 (2)

 

Stare bombki, (które pozostały po zeszłorocznym zrównaniu z ziemią choinki przez mojego synka)  postanowiłam „ozdobić” je za pomocą skrawków koronki, które zostały po przeróbkach ubrań.

 

DSCF4328 (2)

 

A na koniec ozdoba ze zwykłego papieru- śnieżynki,kto ich nie pamięta 🙂 U nas zagościły na oknie wraz z domkami z brystolu-radość synka nieoceniona 🙂

 

DSCF4409

DSCF4485

 

 

A tak m. in. zapakowałam prezenty- papier pakowy i stempelki synka zrobiły swoje 😉

 

DSCF3724 (2)

 

A jeżeli chcielibyście wiedzieć jak to wszystko wyglądało krok po kroku i zrobić podobne ozdoby zapraszam na mojego bloga barbea.blogspot.com 🙂 Pozdrawiam serdecznie ♥