Stare a jak nowe

Długo się zastanawiałem ostatnio co by tu jeszcze zmienić w moim życiu. Pochłonięty obowiązkami za bardzo nie miałem czasu na szukanie nowych rozwiązań. Do tego doszły przygotowania do świąt, ostatnie porządki i jeszcze mały remont, żeby wszystko było gotowe na święta. Jednak udało mi się wykorzystać tą okazję do zrobienia czegoś dobrego dla środowiska. 

Po pierwsze, to chciałem pozbyć się starego łóżka. Zamiast szukać miejsca gdzie mógłbym je wyrzucić, udało mi się je sprzedać! Kilka drobnych poprawek i będzie wyglądało jak nowe. Sam też często kupuje używane rzeczy.
Odświeżyłem też trochę przedpokój. Nie wiedziałem za bardzo, co można zrobić ze starą boazerią. Wyrzuć szkoda, do kominka też nie bardzo…. Aż tu potrzeba okazała się matką wynalazków! Postanowiłem zbudować z niej stojak na buty. Zobaczcie sami 🙂photo (5)
Myślę, że za mało myślimy o tym jak można wykorzystać to, co mamy. Zdecydowanie łatwiej i szybciej pojechać do sklepu i kupić coś nowego. Moim zdaniem bycie w jak największym stopniu samowystarczalnym i nie nadużywanie zasobów naturalnych jest kluczowe w życiu według zasad rozwoju zrównoważonego.