Jak kupić dobrą zabawkę

Sustek nie przepada za rodzinnymi uroczystościami jedynym wyjątkiem są urodziny najmłodszych członków rodziny, bo wtedy kupując prezent sam przez chwilę może poczuć się jak mały chłopiec. Jednak ostatnio przyjemność kupowania zabawek przyćmiła świadomość, że część z nich produkują dzieci. Doniesienia o tym, że największe koncerny zlecają produkcję do krajów rozwijających się, gdzie często pracują najmłodsi działają na wyobraźnię. Jak dołoży się do tego fakt, że nie wszyscy przestrzegają norm bezpieczeństwa i w zabawkach znajdują się substancje, które nie powinny się znaleźć to sytuacja staje się groźna. Jak w takim razie wybrać zabawkę, która jest bezpieczna i nie jest okupiona pracą dzieci.

Przede wszystkim należy sprawdzić, gdzie został wyprodukowana a najlepiej kupować wyroby lokalne. Sustek zwrócił też uwagę na specjalne oznaczenia i atesty, które powinny posiadać bezpieczne zabawki. Być może zamiast kupować kolejny plastikowy samochodzik warto wybrać coś drewnianego czy zestaw kreatywny. A może coś co zrobicie wspólnie i dzięki temu będzie unikalne i oryginalne?

Bez względu na to co kupicie dla dziecka i tak najważniejsza jest uwaga i czas, jakie mu poświęcicie. Sustek już szykuje zieloną niespodziankę na kolejne urodziny Kubusia.


Tagi: